
Model LV Fra Lucky Miner Minedrift sha-256 Algoritme med en maksimal hashrate på 7 TH/s for et strømforbrug på 150W.
| Dagligt | Månedligt | Årligt | |
|---|---|---|---|
| Indkomst | $ 0.25 | $ 7.62 | $ 91.41 |
| Elektricitet | $ 0.14 | $ 4.38 | $ 52.60 |
| Overskud | $ 0.11 | $ 3.23 | $ 38.82 |
| Algoritme | Hashrate | Forbrug | Effektivitet | Rentabilitet |
|---|---|---|---|---|
| SHA-256 | 7 TH/s±10% | 150W±10% | 21.43j/TH | $ 0.11 |
| Producent | Lucky Miner |
| Model | LV |
| Også kendt som | Lucky Miner LV08 Pro 7T Bitcoin miner |
| Udgivelse | May 2026 |
| Størrelse | 200 x 128 x 70mm |
| vægt | 1100G |
| Støjniveau | 40db |
| Ventilator(er) | 1 |
| Kraft | 150W |
| Grænseflade | Ethernet / Wifi |
| Temperatur | 5 - 45 °C |
| Fugtighed | 5 - 95 % |